Avm Yönetmeliği Yürürlüğe Girdi

Avm Yönetmeliği Yürürlüğe Girdi başlıklı haber 27 February 2016 | 2:24 pm tarihinde paylaşılmış

Haberin detayı:

AVM Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin ortak alan tanımı ve giderleri gibi ihtilaflı konuları aşmaya imkan tanıyacağı ifade edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, şunları belirtti:

“AVM Yönetmeliği Perakende Kanunu’nda olduğu gibi sektörü temsil eden derneklerin ortak faaliyeti ile ortaya koyulmuştur. AYD, BMD, GPD, KMD ve TURYİD’in değerli başkanları ve temsilcilerinin yanı sıra derneğimizi temsilen AYD Hukuk Danışmanı ve MGC Hukuk Bürosu Genel Müdürü Sayın Mustafa Güneş özverili faaliyeti ortak aklı temsil eden bir yönetmeliğin yürürlüğe girişini mümkün kılmıştır.

AVM ve perakende sektörü sinerji içinde olup iyi şeyler yaptı ve büyüdü. AVM Yönetmeliği de bunun en iyi örneklerinden biri. Yönetmelik yeni birtakım hususlar getirecek. Böylece ortak alan tanımı ve ortak alan giderlerinin paylaşımı gibi ihtilaflara neden olabilen ve zaman zaman kötü amaçlı kullanılabilecek sorunların aşılmasında bizlere yön verecek. Bundan sonra hükümetimizin yine Perakende Kanunu kapsamında daha çok perakendeyi ilgilendiren yeni yönetmelik ile ilgili faaliyette olduğunu biliyoruz. Bu yönetmeliklerin de hükümet, perakende ve AVM sektörü güç birliği ile sektörün önünü açacak şekilde ele alınacağı kanaatindeyiz. Biz bu yönetmelik çalışmalarında da AVM tarafı olarak gereken yapıcı katkıyı vermeye açığız.”

Google + 'da Paylaş

Yazar: by Admin

Sondakika İnternet Haberleri - Spor, Eğitim, Siyaset haberleri

0 yorum:

Yorum Gönder