Ahika Aylık Değerlendirme Toplantısı Kırıkkale'de Yapıldı

Ahika Aylık Değerlendirme Toplantısı Kırıkkale'de Yapıldı başlıklı haber 27 February 2016 | 1:16 pm tarihinde paylaşılmış

Haberin detayı:


Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Kırıkkale Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda şubat ayında yapılan faaliyetler ve mart ayında planlanan çalışmalar değerlendirildi.

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Aksaray Valisi Şeref Ataklı başkanlığındaki toplantı, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız’ın katılımıyla yapıldı.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen faaliyetlerin değerlendirilmesi ile başlayan toplantının açılışında, 2016 yılı Mali Destek Programı kapsamında tamamlanan 39 adet Teknik Destek Projesi için eğitim ve danışmanlık uygulamaları görüşüldü. AHİKA Başkanvekili Vali Ataklı yaptığı konuşmada, “Mali Destek kapsamındaki 49 Adet proje ile 2 adet Güdümlü Projenin uygulamaları devam etmekte olup, bu projelerin izleme, ihale, sözleşme değişiklikleri, raporlama, ödeme ve diğer işlemleri takip edilmektedir. Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Desteği (URGE) Programına Aksaray’daki Hayvancılık İşletmelerinin dahil olması için Aksaray Ticaret Borsası’nda toplantı gerçekleştirilmiş, Projeye Aksaray, Kırıkkale ve Nevşehir İlleri dahil edilmiştir.” dedi.

Google + 'da Paylaş

Yazar: by Admin

Sondakika İnternet Haberleri - Spor, Eğitim, Siyaset haberleri

0 yorum:

Yorum Gönder