Kars Boğa Dağıtımında Kovalamaca ve Düşmeler Vatandaşı Gülme Krizine Soktu

Kars Boğa Dağıtımında Kovalamaca ve Düşmeler Vatandaşı Gülme Krizine Soktu başlıklı haber 27 February 2016 | 1:12 pm tarihinde paylaşılmış

Haberin detayı:


Kars Boğa Dağıtımında Kovalamaca ve Düşmeler Vatandaşı Gülme Krizine Soktu

Boğa dağıtımında kovalamaca ve düşmeler vatandaşı gülme krizine soktu

KARS'ta, hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi amacıyla hibe desteği projesi kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nde düzenlenen damızlık boğa dağıtımında bir vatandaş gülme krizine girdi.

Dağıtım sırasında boğaların hayvan yetiştiricilerini kovaladıkları görüntüleri görünce vatandaşlardan birinin gülmekten gözleri yaşardı. Boğaların güçlerine yenik düşen sahiplerinin düşe kalka verdikleri mücadeleyi gözlerinden yaşlar akıncaya kadar gülerek takip eden bir vatandaş, etrafındaki insanları da gülme krizine soktu.

Bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılmasına yönelik olarak Doğu Anadolu (DAP), Güneydoğu Anadolu (GAP), Konya Ovası (KOP) ve Doğu Karadeniz (DOKAP) Projeleri kapsamındaki illerde hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi çerçevesinde 2014-2018 yılları arasında hibe desteği programı uygulanıyor. Toplam 80 adet boğa tanesi 10 bin TL'den yetiştiricilere verildi. 2 bin TL'sinin yetiştiriciden 8 bin TL'sinin de devlet tarafından desteklendiği boğalar 3 yıl içinde satılamayacak.

Google + 'da Paylaş

Yazar: by Admin

Sondakika İnternet Haberleri - Spor, Eğitim, Siyaset haberleri

0 yorum:

Yorum Gönder